Máme hymnu!

Videoklip – Hymna FC Jenišovice!

Po dlouholetém snažení se nám společně s rockovou kapelou Tampelband povedlo přivést na svět naši hymnu. Skupina z novopacka byla požádána, jestli by mohla zhudebnit náš vítězný popěvek, ke kterému jsme připsali pár slok, a konečně nadešel čas, kdy nám zástupci skupiny 13. 5. 2012 na zápase B mužstva přijeli předat hymnu na CD. Shodou okolností je to jejich první písnička na CD. Svoje první album chystali na podzim. Doufáme, že hymna se bude líbit a nám přinese štěstí. Skupina ji hraje na svých koncertech a zábavách, a dle slov vedoucího skupiny Karla Wiesnera se líbí a tím dělá reklamu nejen našemu oddílu, ale i Jenišovicím.

Dvacátého září 2014 pak natáčela kapela Tampelband na hřišti FC Jenišovice svůj první vidoklip, za vydatné pomoci našich hráčů. Ve fotogalerii najdete „nějaké obrázky“ z natáčení.

Fotografie z natáčení videoklipu. Další najde ve fotogalerii.

Fotografie z předání hymny. Další najde ve fotogalerii.

Tampelband

Skupina pochází z obce Svojek a jmenuje se dle vesnice Tample.

Tak ještě trocha historie:

První zkouška této skupiny se konala 1. 1. 2006 v Tampelské mateřské školce. Začali jsme ve třech, Karel už měl nějaké zkušenosti z dřívějších let a Honza s Jirkou začínali s čistým listem.

Po tříměsíčním zkoušení jsme si troufli poprvé vylézt mezi lidi. Pak už jsme se s větším či menším úspěchem snažili čeřit vodu místního kulturního cítění.

V listopadu 2006 jsme mezi nás přijali nového kytaristu Jaroslava Podzimka. V létě roku 2007 k nám přišel nový zpěvák Fanda Kalenský, zvaný Fany, který si již v minulosti s námi pár songů zazpíval. Přesně za rok v létě 2008 si poprvé zahrál Jirka Hadinec mladší na plný úvazek a tím vystřídal na pozici kytaristy Jardu Podzimka. V lednu 2010 přichází z kapely Černej havran Sváťa Čech a střídá Jiřího Hadince staršího na postu doprovodné kytary. Jiří Hadinec mladší přebírá místo sólové kytary.

Členové skupiny:

Svatopluk Čech (kytara), Zuzana Wiesnerová (fotografka), Jiří Profesor Hadinec (kytara), František Fany Kalenský (zpěv) Honza Fejfar (basová kytara, zpěv), Karel Palička Wiesner (bicí).

Hymna FC ATAX Jenišovice

Text: Vladimír a Miroslav Bočokovi
Hudba: Tampelband

HEJ, HEJ …

Když se Atax rozjede,
soupeř to hned projede,
Atax jede, ten to válí,
v Jenšovicích nebo v dáli.
Když nám osud nepřeje,
zbývá ještě naděje,
že ho dáme, zavěsíme
a nakonec zvítězíme