Back

sobota 24. březen 2018

FC Jenišovice A - Mimoň (4:1)

Zápas o čelo tabulky jsme odehráli na umělé trávě v Mimoni. Mimoň se před tímto zápasem slunila na prvním místě v naší soutěži, a to o tři body právě před naším mužstvem. Naším cílem tak mohlo být bylo pouze vítězství, abychom toto postavení v tabulce mohli změnit. Začátek zápasu nám vyšel, jak se patří. Po pěkné kombinaci ve středu hřiště se na hranici vápna dostal ke střele svou slabší nohou kapitán Kalousek a trefi l se náramně do horního růžku domácí svatyně. I po vstřelené brance jsme se tlačili na soupeřovu polovinu a tohoto přehrávali. Bohužel jsme po nedorozumění naší obrany udělali školácký faul před naším pokutovým územím a domácí tento prohřešek potrestali. Z přímého kopu se trefi l v 9. minutě Matušek a bylo vyrovnáno. Inkasovaná branka neměla však vliv na naši hru, soupeře jsme i nadále přehrávali a postupně se dostávali i do šancí. Jednu z nich proměnil ve svou druhou branku v zápase Zdeněk Kalousek, který poslal míč podél vybíhajícího gólmana. Když se o 2 minuty trefi l po centru ze strany ještě mladíček Matěj Randák, bylo ještě veseleji. Poločas jsme tak vyhráli s náskokem dvou branek. Do druhé půle jsme nastoupili opět aktivně, z čehož také pramenily naše šance. Bohužel V. Hurt, Vavřich ani bratři Randákovi je nevyužili. Na navýšení skóre jsme tak museli čekat až do konce zápasu, když se podruhé trefi l Matěj Randák. Na závěr je nutné říci, že jsme zápas ovládli a byli jasně lepším mužstvem. Od většího přídělu ochránil domácí jejich vynikající gólman Michálek, který zneškodnil minimálně našich dalších 6 stoprocentních gólových příležitostí.

Střelci: 9. Matušek Patrik - 3. Kalousek Zdeněk, 22. Kalousek Zdeněk, 25. Randák Matěj, 87. Randák Matěj

Sestava: Cejnar (9) – Cejnar (7) – Marek (7), Vích (8), Bubák (8), Poláček (8) – Randák Marek (8), Hurt D. (8), Randák Matěj (9), Hurt V. (8) – Kalousek (9), Vavřich (7) střídání: Resl, Hradecký, Holeček

Hodnocení 1-10 bodů, 1 – nejhorší výkon, 10 – nejlepší výkon. Hráč musí odehrát alespoň 30 min.

Slovy asistenta trenéra Leoše Bernarda: Zápas s favorizovaným mužstvem Mimoně jsme zvládli na jedničku. V útočné fázi jsme soupeře přehrávali a zaslouženě se dostávali do šancí, které jsme zpočátku také díky bohu proměňovali. Pak už to bylo vystoupení domácího brankáře, který uzamkl svou svatyni a dlouho nás přiváděl k šílenství. Hráče musím pochválit za předvedenou hru a přístup k utkání.