Back

sobota 11. srpen 2018

FC Jenišovice A - Lomnice nad Popelkou (2:3)

V prvním zápase v I.A třídě jsme přivítali mužstvo z Lomnice nad Popelkou. Od začátku zápasu to byl z obou stran spíše boj a pěkných akcí se diváci moc nedočkali. S tímto se však nesmířil lomnický Michal Dlouhý, jež v minulosti hostoval v našem týmu, napřáhl z dobrých 25 metrů a trefi l se výstavně. Cejny v naší brance neměl šanci. Od inkasované branky jsme paradoxně začali přebírat iniciativu a tlačili se k brance soupeře. Do šance jsme se však nemohli dostat. Tuto nám tak paradoxně poskytlo nedorozumění hostujícího gólmana se stoperem, když se po špatné rozehrávce zmocnil míče Žák a nekompromisně uklidil míč na zadní tyč. Vyrovnávací branka nás nastartovala a soupeře jsme dále přehrávali. Po centru ze strany navíc gólman fauloval ve vápně Žáka a dostali jsme šanci jít do vedení. Bohužel Matěj Randák pokutový kop neproměnil.

Staré pravidlo nedáš, dostaneš, se opět potvrdilo a po několika individuálních chybách jsme umožnili soupeři odcentrovat na zcela volného Starého, který se hlavou nemýlil. Do poločasu pak převzala iniciativu Lomnice, ale z mírného tlaku nic nevytěžila, k čemuž pomohl i dobrý zákrok Cejnara proti střele Gaubmana. Do kabin jsme tak šli s nelichotivým skórem 1:2.

Druhý poločas pokračoval v duchu prvního. Pěkných akcí bylo po skromnu a hra se odehrávala zejména mezi vápny. Stále jsme však měli šanci s výsledkem něco udělat. Trhlinu v tom však udělal Vojta Hurt, který se nechal v 54. minutě zbytečně vyloučit. I přesto jsme se snažili s výsledkem něco udělat, a soupeř se stále obával o výsledek. I lomničtí se však tlačili do naší otevřené obrany, ale brejkové situace nedokázali dotáhnout do efektivního konce. Nakonec jsme jim situaci usnadnili my, když jsme faulovali na půlce hřiště, přestali hrát, čehož lomničtí využili, rychle rozehráli na volného hráče, který nikým neatakován pelášil k naší brance. Před brankou našel pod sebe volného kapitána Gaubmana, který už věděl, jak s šancí naložit. I za stavu 1:3 jsme se snažili o zkorigování výsledku, a to se nám povedlo. Po závaru před brankou, kde jsme nastřelili i tyč, rozhodčí odpískal další pokutový kop za ruku lomnického obránce ve vápně. K druhé penaltě se tentokrát postavil druhý Randák, Marek, a s přehledem proměnil. Stále jsme měli 10 minut na vyrovnání, ale v 10 lidech nám již nezbylo dostatek sil na remízu dosáhnout. Zápasu by slušela remíza, ale bohužel jsme si vybrali nováčkovskou daň, a soupeř si odváží 3 body do Lomnice.

Slovy asistenta trenéra Leoše Bernarda:

Hráčům nemůžu vytknout bojovnost a chuť do hry, bohužel jim však v tomto zápase chyběla kvalita. Naši střední záložníci se nedostávali do hry a tím jsme nemohli využít ani krajních halvů k nebezpečným výpadům na soupeřovu polovinu. Mimo chyb hostujícího gólmana jsme si prakticky šance nevytvořili. Je pravda, že stejně to bylo i u Lomnice, která také nehrála příliš pohledný fotbal. Utkání rozhodlo vyloučení Vojty Hurta, v 11 hráčích jsme měli na to zápas vyrovnat, nebo úplně otočit. Dneska vyhrál šťastnější tým a to byl tým Lomnice.