Back

sobota 31. březen 2018

FC Jenišovice A - Žandov (3:3)

Zápas s beznadějně posledním týmem soutěže měl být pouze formalitou. Bohužel s touto myšlenou do zápasu nastoupili i naši hráči, kteří si mysleli, že se soupeř snad porazí sám. Od začátku zápasu byli žandovští lepším mužstvem, zejména, co se týče důrazu a vůle po vítězství. Za svou aktivitu byli také brzo odměněni, když trestný kop Bendy propadl Cejnarovi až za brankovou čáru. Za 4 minuty bylo ještě hůře, když naši špatnou rozehru zachytil hostující útočník, jehož střelu ještě Cejny vyrazil, ale dobíhající Miko měl již práci snadnou, aby dopravil míč do naší opuštěné svatyně. Aby toho nebylo málo, završil náš strašidelný začátek zápasu Matěj Randák, který nesmyslně zajel do hostujícího obránce a po právu inkasoval ve 24. minutě červenou kartu. Z tohoto vývoje zápasu se naši hráči do konce poločasu psychicky ani herně nevyhrabali, a tak jsme byli rádi v této fázi zápasu za výsledek 0:2. Po poločasové bouřce v kabině nastoupilo na hřiště úplně jiné mužstvo. I v deseti jsme najednou byli všude a soupeře dokázali přehrávat. Když následně Daniel Hurt překrásně trefi l přímý kop a snížil na 1:2, bylo na hřišti již jen jedno mužstvo. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a dobývali jejich pokutové území. To se nám za nedlouho také podařilo, když Míra Vavřich zužitkoval náš přímý kop ze strany a hlavou nekompromisně zavěsil. I nadále jsme měli převahu a soupeř hrozil pouze z nakopávaných balónů a následných brejků. S výsledkem se tak rozhodl něco udělat opět Daniel Hurt, který byl po vstřeleném gólu při chuti. Rozhodl se tak zkusit štěstí střelou z 30 metrů, a světe div se, ona krásně zapadla pod břevno. Hostující brankář byl proti této ráně bezmocný. Když jsme v 86. minutě kopali penaltu, zdálo se, že je o zápase rozhodnuto. Bohužel Míra Vavřich touto šancí pohrdl a poslal míč mimo branku. Staré pořekadlo „Nedáš, dostaneš“ se tak opět potvrdilo poté, co se penalta pískala i na naší straně. Na rozdíl od Míry si s ní hostující Štrupl poradil a vyrovnal na konečných 3:3. V souboji mužstev z opačných pólů tabulky tak bereme pouze bod.

Střelci: 52. Hurt Daniel, 60. Vavřich Miroslav, 68. Hurt Daniel - 18. Benda Tomáš, 22. Miko Tomáš, 90. Štrupl Pavel (pen.)

Sestava: Cejnar (3) – Pekař (5), Vích (6), Bubák (6), Holeček (5) – Poláček (6), Hurt D. (8), Randák Matěj (3), Hurt V. (8) – Hradecký (5), Vavřich (7) střídání: Resl (8), Marek (7), Kalousek - nenastoupil

Hodnocení 1-10 bodů, 1 – nejhorší výkon, 10 – nejlepší výkon. Hráč musí odehrát alespoň 30 min.

Slovy asistenta trenéra Leoše Bernarda: Zápas mohu hodnotit ze dvou hledisek. První poločas – tragédie od každého na place. Nedostatek aktivity, nechuť hrát, nechuť běhat. Druhý poločas – skvělý týmový výkon, včetně odhodlání, bojovnosti a vůlí s výsledkem něco udělat. Škoda, že se nám nepovedlo zápas udržet, a vyrobili jsme v poslední minutě nesmyslnou penaltu. Jinak by to byl úžasný obrat v zápase, kde jsme po většině času hráli o jednoho hráče méně. Z tohoto zápasu si musí vzít hráči ponaučení, aby se takovýto první poločas už neopakoval.