Máme hymnu!

Videoklip Hymna FC Jenišovice!

Dvacátého září 2014 natáčela kapela Tampelband na hřišti FC Jenišovice svůj první vidoklip, za vydatné pomoci našich hráčů. Ve fotogalerii najdete „nějaké obrázky“ z natáčení.

videoklip-06-web   videoklip-10-web

Po dlouholetém snažení se nám společně s rockovou kapelou Tampelband povedlo přivést na svět naši hymnu. Skupina z novopacka byla požádána, jestli by mohla zhudebnit náš vítězný popěvek, ke kterému jsme připsali pár slok, a konečně nadešel čas, kdy nám zástupci skupiny 13. 5. 2012 na zápase B mužstva přijeli předat hymnu na CD. Shodou okolností je to jejich první písnička na CD. Svoje první album chystají na podzim. Doufáme, že hymna se bude líbit a nám přinese štěstí. Skupina ji hraje na svých koncertech a zábavách, a dle slov vedoucího skupiny Karla Wiesnera se líbí a tím dělá reklamu nejen našemu oddílu, ale i Jenišovicím.

dsc 0104 1   dsc 0106 1

Předání CD s hymnou Karlem Wiesnerem trenéru Petru Randákovi v poločase utkání je zdokumentováno na našich stránkách ve fotogalerii:

a na stránkách skupiny ve fotoalbu ze soukromí:

Skupině patří velké poděkování.

Hymna je k poslechu a stažení na našich internetových stránkách:

Skupina pochází z obce Svojek a jmenuje se dle vesnice Tample.

TampelBand hlavicka

Tak ještě trocha historie:

První zkouška této skupiny se konala 1. 1. 2006 v Tampelské mateřské školce. Začali jsme ve třech, Karel už měl nějaké zkušenosti z dřívějších let a Honza s Jirkou začínali s čistým listem.

Po tříměsíčním zkoušení jsme si troufli poprvé vylézt mezi lidi. Pak už jsme se s větším či menším úspěchem snažili čeřit vodu místního kulturního cítění.

V listopadu 2006 jsme mezi nás přijali nového kytaristu Jaroslava Podzimka. V létě roku 2007 k nám přišel nový zpěvák Fanda Kalenský, zvaný Fany, který si již v minulosti s námi pár songů zazpíval. Přesně za rok v létě 2008 si poprvé zahrál Jirka Hadinec mladší na plný úvazek a tím vystřídal na pozici kytaristy Jardu Podzimka. V lednu 2010 přichází z kapely Černej havran Sváťa Čech a střídá Jiřího Hadince staršího na postu doprovodné kytary. Jiří Hadinec mladší přebírá místo sólové kytary.

tampelband2 1   dsc 0010 1

Členové skupiny:

Svatopluk Čech (kytara), Zuzana Wiesnerová (fotografka), Jiří Profesor Hadinec (kytara), František Fany Kalenský (zpěv) Honza Fejfar (basová kytara, zpěv), Karel Palička Wiesner (bicí).

Hymna FC ATAX Jenišovice

Text: Vladimír a Miroslav Bočokovi Hudba: Tampelband

HEJ, HEJ …

Když se Atax rozjede,

soupeř to hned projede,

Atax jede, ten to válí,

v Jenšovicích nebo v dáli.

Když nám osud nepřeje,

zbývá ještě naděje,

že ho dáme, zavěsíme

a nakonec zvítězíme